System Ciepłowniczy
Źródło ciepła
Przedsiębiorstwo JUMA posiada jedno źródło ciepła tj. Centralną Kotłownię Miejską przy ul. Przemysłowej 9 w Makowie Mazowieckim. Kotłownia jest obiektem całorocznym i do produkcji ciepła wykorzystuje węgiel typu miał i groszek. W kotłowni zamontowany jest jeden kocioł URZOŃ-ASWELL 2050 TwinsFire (opalany groszkiem) o mocy 2,05 MW, jeden kocioł WWCt 4000 (opalany miałem) o mocy 4 MW i jeden kocioł WWCt 5000 (opalany miałem) o mocy 5 MW. Kotłownia wytwarza wodę gorącą o parametrach maksymalnych 100/65°C. Jest to kotłownia oddana do użytkowania w 2016 r.
Sieć ciepłownicza
Długość sieci ciepłowniczej wysokoparametrowej będącej własnością JUMA wynosi 14 362 m. Obecnie sieć pracuje na parametrach 95/60°C. Sieć wykonana jest głównie w systemie rur preizolowanych Prim Lublin standard z alarmem. Sieć wyprowadzona jest z ciepłowni centralnej przy ul. Przemysłowej 9 w układzie promienistym. Średnice rur od ø 25 mm do ø 250 mm. Odbiorcy przyłączeni są do sieci poprzez odgałęzienia i bezpośrednie przyłącza. Na głównych odgałęzieniach zamontowane są zawory odcinające. Sieć wyposażona jest w armaturę odpowietrzającą i spustową. Odbiorcy przyłączeni poprzez węzły wymiennikowe: jednofunkcyjne lub dwufunkcyjne, wyposażone w pełną automatykę (regulację pogodowa).
Węzły cieplne
System ciepłowniczy JUMA zasila 174 węzłów cieplnych jednofunkcyjnych i dwufunkcyjnych z czego:
- 147 węzłów jednofunkcyjnych centralnego ogrzewania
- 27 węzłów dwufunkcyjnych centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej
Właścicielem większości węzłów (55,0 %) jest JUMA sp. z o.o. 78 węzłów jest własnością odbiorców. Wszystkie węzły są wymiennikowe (wymienniki płytowe) wyposażone w automatykę, pomiar zużycia energii cieplnej i naczynia zbiorcze systemu zamkniętego.