Jak się przyłączyć?
Jeśli zdecydujesz się na korzystanie z dostarczanego przez nas ciepła systemowego, nie musisz przejmować się formalnościami związanymi z wykonaniem przyłącza czy węzła. Staramy się ograniczyć do niezbędnego minimum zarówno wymogi finansowe, formalno-prawne, jak również zaangażowanie naszych klientów w procedurę związaną z przyłączeniem obiektu do miejskiej sieci ciepłowniczej.
Z wnioskiem o przyłączenie budynku do miejskiej sieci ciepłowniczej może wystąpić każda osoba fizyczna lub prawna użytkująca dany obiekt na podstawie posiadanego tytułu prawnego. Może to być zarówno właściciel obiektu, zarząd wspólnoty lub spółdzielni mieszkaniowej. Każdy potencjalny odbiorca ciepła chcący uzyskać wstępne informacje dotyczące możliwości i warunków przyłączenia swojego obiektu do miejskiej sieci ciepłowniczej, powinien zwrócić się w tym celu do:
JUMA SP. Z O.O.
ul. Przemysłowa 9
06-200 Maków Mazowiecki
tel. 29 640 78 40
lub Zapytanie o możliwość przyłączenia do miejskiej sieci ciepłowniczej (lub Wniosek o przyłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej) dostępne w strefie Dokumenty do pobrania.
7 kroków, aby zostać odbiorcą bezpiecznego, komfortowego i ekologicznego ciepła systemowego.
Po złożeniu zapytania o możliwość przyłączenia do miejskiej sieci ciepłowniczej, nasi pracownicy przeprowadzą wstępną analizę możliwości przyłączenia do sieci ciepłowniczej, biorąc pod uwagę zarówno kierunki rozwoju, jak i tempo rozbudowy sieci ciepłowniczej w określonych rejonach miasta Makowa Mazowieckiego.
Złożenie formalnego wniosku o przyłączenie obiektu do sieci ciepłowniczej oprócz tego, że rozpoczyna oficjalną procedurę w tym zakresie, dostarcza naszemu przedsiębiorstwu cennych informacji o rzeczywistym zainteresowaniu przyłączeniem do miejskiej sieci ciepłowniczej w określonym rejonie miasta.
Po przeanalizowaniu możliwości, terminów oraz technicznych i ekonomicznych warunków przyłączenia obiektów do sieci ciepłowniczej, JUMA sp. z o.o. określa warunki przyłączenia do sieci ciepłowniczej oraz sporządza dokumentację projektową oraz projekty umów, które są następnie przedstawiane potencjalnemu Odbiorcy ciepła do akceptacji.
Po uzgodnieniu warunków przyłączenia do sieci ciepłowniczej, JUMA sp. z o.o. zawiera z Odbiorcą umowę przyłączeniową, określającą szczegółowo warunki, na jakich dany obiekt zostanie przyłączony do miejskiej sieci ciepłowniczej, m.in. termin realizacji przyłączenia, stawki opłat za przyłączenie, miejsce rozgraniczenia własności sieci, zakres robót niezbędnych przy realizacji przyłączenia, wymagania dotyczące lokalizacji układu pomiarowo-rozliczeniowego oraz inne elementy wynikające z Ustawy Prawo energetyczne.
Następnie spółka JUMA przystępuje do uzgodnienia i sporządzenia dokumentacji technicznej. Występuje do odpowiednich instytucji o wydanie pozwolenia na budowę, po czym rozpoczyna realizację inwestycji na zasadach i w terminach zawartych w obowiązującej umowie przyłączeniowej. Po wykonaniu inwestycji, następuje jej końcowy odbiór oraz przekazanie do eksploatacji.
Warunkiem niezbędnym do rozpoczęcia dostarczania ciepła do obiektu Odbiorcy jest wyposażenie obiektu w węzeł cieplny. Na wniosek Odbiorcy, JUMA sp. z o.o. zapewnia również usługę montażu węzła cieplnego. Wszelkie odbiory techniczne związane z budową przyłącza oraz węzła wykonują bezpłatnie pracownicy JUMA.
Dostawa ciepła do obiektu rozpoczyna się po zawarciu z naszym przedsiębiorstwem kompleksowej Umowy sprzedaży ciepła określającej szczegółowo warunki oraz zasady dostarczania ciepła do obiektu. Po zawarciu umowy sprzedaży ciepła oraz wykonaniu instalacji odbiorczej w obiekcie, rozpoczniemy dostawę ciepła do Twojego domu.